Egyre-másra lövik ki a harcoló felek egymás sztárfegyvereit: Kijev egy Neptun hajóelhárító rakétával semmisített meg egy 400 Sahed-drónt tároló raktárat, Moszkva pedig egy amerikai gyártmányú Patriot légvédelmi rendszert ütött ki. Dél-koreai hírszerzési források szerint hamarosan észak-koreai katonák mehetnek harcolni Ukrajnába, ahol a donbaszi frontszakaszokon egyre reménytelenebbnek tűnik a helyzet. Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön.
A közösségi médiában terjednek azok a felvételek, amelyek Oroszország péntek reggeli Ukrajna elleni dróntámadásáról készültek.
Az ukrán fegyveres erők bejelentették, hogy 2024 szeptembere rekordot hozott az orosz-ukrán háborúban, Moszkva eddig még soha nem tapasztalt mennyiségű Sahed-drónt vetett be.
Az orosz hírügynökség, a RIA Novosztyi szeptember 19-én képeket tett közzé az új iráni Sahed-236 támadó drónról, amelyet először mutattak be Oroszországban. Ez a fejlemény jelentős előrelépést jelent az Oroszország és Irán közötti dróntechnológiai együttműködésben - tudósított az Army Recognition.
Az Egyesült Királyság külügyminisztériuma pénteken ismét elkészítette az orosz-ukrán háborúval foglalkozó szokásos jelentését, melyben ezúttal az Oroszországnak adott iráni ballisztikus rakétákról értekeztek.
Irán rövid hatótávolságú ballisztikus rakétákkal segítette meg szövetségesét, Oroszországot – számolt be a Wall Street Journal.
A fehérorosz légierő két orosz drónt semmisíthetett meg Belarusz területe felett – írja a The Kyiv Independent.
A Telegramon terjedő hírek alapján a hajnali órákban robbanásra ébredtek a fehéroroszországi Jelszk lakói. Nagyon úgy néz ki, hogy a fehérorosz légierő akciózott, a gond csak az, hogy valószínűleg egy orosz drónt kellett leszerelniük.
Egy, a közösségi médiában terjedő videón egy ukrán katona egy mozgó helikopterből géppuskával lő ki egy iráni gyártmányú Sahed kamikaze drónt.
Az ukrán hatóságok július 31-én arról számoltak be, hogy mind a 89 orosz drónt sikeresen semlegesítették, amelyekkel az oroszok Kijevet támadták. Az akció hatalmas kudarcnak tűnik Moszkva szempontjából, de a valóság ennél sokkal árnyaltabb – számolt be az Eurasian Times.
Az amerikai Bloomberg beszámolt arról, hogy az információik szerint Peking és Moszkva közös támadó drón kifejlesztésén fáradozik. A lépés megdöntené az eddigi kínai kommunikációt, amely szerint nem nyújtanak segítséget az oroszoknak az ukrajnai háborúban.
Május 8-án az orosz erők tömeges légitámadást hajtottak végre Ukrajna több régiójában. A célpontok között stratégiai fontosságú létesítmények voltak, melyek közül többet is találat érhetett. Az ukrán légvédelem összesen 59 ellenséges eszközt semmisített meg - írta a Kyiv Post.
A brit védelmi minisztérium kedden is közzétette hírszerzési jelentését, ezúttal az április 2-i, tatárföldi ukrán dróntámadásról.
Amikor Irán az április 1-jei damaszkuszi légicsapás után bejelentette, hogy bosszút fog állni Izraelen, több lehetséges forgatókönyvről is olvasni lehetett a sajtóban, az egyik legnépszerűbb pedig az volt, mely szerint Teherán drónok, rakéták és robotrepülőgépek (cirkálórakéták) tömeges bevetésével fogja megpróbálni túlterhelni a zsidó állam légvédelmét. A végeredmény Irán számára inkább kiábrándító lehetett, ebben azonban számos tényező közrejátszott. Nézzük, melyek azok.
Gilad Erdan, Izrael ENSZ-hez delegált állandó képviselője Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szavaival szólította fel a nemzetközi közösséget az iráni támadás elítélésére – írja a The Kyiv Independent.
Az ukrán hatóságok az oroszok inváziója óta beszámol a lelőtt orosz eszközök számáról. Nem tettek másképp ma sem, azonban van egy furcsaság.
A magas amerikai hozamok mindent kicsinálnak.
Az árnyékflotta ötöde érintett a szankciókkal.
Elhúzódik a váratlan műszaki probléma elhárítása a Shah Deniz gázmezőn.
Ennyi lett volna a kellemetlenkedő gépeknek?
Befutott a decemberi adat.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.